Хто створює ігри?

Хто створює ігри?

В наш час досі існує безліч стереотипів щодо чоловічих та жіночих професій. І геймдев – одна з тих сфер, у якій, в переважній більшості, працюють чоловіки. Це підтверджує дослідження, проведене у 2016 році Міжнародною асоціацією розробників ігор, згідно з яким лише 23% з опитаних були жінками.

Такі цифри, звісно, засмучують. Але, по-перше, дослідження було проведено понад п’ять років тому, а за цей час багато що змінилося. По-друге, на сьогоднішній день існує безліч прикладів, які доводять, що жінки можуть впоратися з цією роботою краще за чоловіків.

Якщо говорити про найбільш значущі та надихаючі приклади, то це жінки, імена яких знайомі всім, хто пов’язаний з ігровою індустрією. А саме:

  • Джейд Реймонд. Її по праву можна назвати однією з найвідоміших дівчат-розробників. Як співробітниця компанії Ubisoft, вона була продюсером гри Assassin’s Creed. Джейд створила студію Motive Studios, що прославилася випуском гри Star Wars: Squadrons. А з 2021 року дівчина є засновником компанії, що займається випуском унікальних ігор для консолей PlayStation.
  • Корін Ю. Дівчина програміст, яка працювала в Naughty Dog, Halo та Gearbox Software. У 2010 році вона потрапила до списку найвпливовіших жінок в ігровій індустрії за версією сайту Kotaku.
  • Люсі Бредшоу. Цю дівчину можна назвати однією із творців відомої серії ігор SimCity, яка є хітом компанії Maxis. Також Люсі є віце-президентом цієї студії.

Звісно, перерахувати всіх просто неможливо. Але назвавши найяскравіші приклади, ми хочемо, щоб ви надихались ними, і не боялися зробити крок у цю, начебто чоловічу сферу діяльності.

Що ж до компанії Plazma Studio, то ми раді, що кількість жінок, які займаються ігровою індустрією, постійно зростає. На прикладі наших дівчат ми бачимо відповідальність та професіоналізм, з якими вони підходять до роботи.

Але що ж вплинуло на їхній вибір професії? Це питання ми поставили нашим співробітницям, і ось які відповіді отримали:

“Великий вплив на вибір майбутньої професії мав батько, який і сам є програмістом. Він розповів мені все про його роботу та обов’язки, і я зрозуміла, що це саме те, що мені потрібно. Мені дуже подобається продумувати логіку роботи системи, та й, власне, програмувати.

       Ірина, програміст

“Ігри – це моє головне хобі. Коли я дізналася, що у нашій країні дуже розвинена сфера геймдеву, то вирішила приєднатися до неї. Мене зацікавило саме тестування, тому що так я можу дивитися на ігри як із зовнішнього, так і з внутрішнього боку.”

       Дар’я, тестувальник

“У дитинстві мені хотілося стати лікарем, але під час дорослішання я розуміла, що це не зовсім те, що мені дійсно подобається. А тестування дає можливість трохи відчути себе лікарем, який може знайти проблему та вплинути на її вирішення”

       Ольга, тестувальник

Також усі дівчата зазначили, що вони не мають жодних складнощів у своїй роботі. Їм подобається знаходитися на одній хвилі з усією командою і відкривати для себе щось нове у своїй професії.

Зі свого боку ми сподіваємося, що якщо дівчина захоплена іграми і хоче брати участь у їх розробці, то ніщо не завадить їй проявити себе.

І на підтвердження цього, яскравий приклад наша компанія ще й тому, що її власник та генеральний директор – молода та успішна жінка.

VR технології- -з чого все починалося

VR технології- -з чого все починалося

Донедавна технологія віртуальної реальності здавалася нам чимось фантастичним. Ми зустрічали її лише у книгах чи фільмах, що розповідають про далеке майбутнє нашої планети. Але в останнє десятиліття VR ігри стали настільки розповсюдженими, що зараз складно знайти людину, яка не відвідувала нові світи за допомогою шолома.

Але з чого все починалося і як ця технологія розвинулася до сучасних масштабів? Давайте дізнаємося історію становлення VR технології:

  • 1957 – винахідник Мортон Хейліг створив пристрій під назвою Сенсорама. Це була перша модель VR програвача, за допомогою якого користувач міг потрапити у зовсім інший всесвіт;
  • 1961 – створення першого веб шолома Headsight. Він дозволяв спостерігати здалеку за небезпечними для людини ситуаціями. Спочатку цей шолом розроблявся абсолютно секретно для спецслужб, але в майбутньому подібні технології набули широкого поширення;
  • 1965 – було створено перший пристрій, в якому зображення створювалося завдяки комп’ютеру;
  • 1984 – на додаток до окулярів, були розроблені перші багатофункціональні рукавички, за допомогою яких користувачі могли взаємодіяти з об’єктами на екрані;
  • починаючи з 1993 року компанії Sega, CyberMaxx, Nintendo пробують випускати свої шоломи віртуальної реальності, але ці запуски провалилися через існуючі недоробки і високу вартість продукту;
  • з 2012 року компанія Oculus, а з 2015 року HTC випускають свої VR-пристрої, які на сьогоднішній день є лідерами в даній індустрії.

Як бачимо, історія створення доступних і якісних окулярів віртуальної реальності розтягнулася більш як на півстоліття.

А що ж із контентом для даного пристрою? Сьогодні існує багато компаній, що випускають VR ігри. Користувач надягає окуляри або шолом і переноситься в абсолютно іншу реальність. Невідомі джунглі, сучасний космічний корабель, далекі планети або темний світ пекла – все залежить від фантазії розробників.

Компанія Plazma Studio також є творцем VR проекту під назвою Expansion. Дія гри відбувається за межами нашого всесвіту. На сучасному космічному кораблі гравець може досліджувати нові світи, створювати свої бойові загони юнітів та боротися з іншими користувачами за вплив та перевагу в ресурсах.

З виходом по-справжньому вражаючих та захоплюючих ігор все більше користувачів переходитимуть у віртуальний світ. Тому майбутнє у цієї технології точно є!